istanbulpdr
facebook'a ekle twitter'a ekle myspace'e ekle friendfeed'e ekle google bookmark'a ekle msn ekle rss abone ol

Ortaöğretime Geçiş Sistemi 1. Sınav Bilinmesi Gerekenler

Ortaöğretime Geçiş Sistemi 1. Bilgileri

Ortaöğretime Geçiş Sisteminin değişmesi ile birlikte yapılacak ilk sınav için 8. Sınıf öğrencileri 28-29 Kasım 2013 tarihinde kalem başına geçecek. 2 gün boyunca sınava girecek öğrencileri toplamda 120 çoktan seçmeli soru bekliyor.

 • Her ders için 40 dakikalık süre verilecek
 • Sınavda A ve B kitapçığı olmak üzere iki tür kitapçık kullanacak.
 • Türkçe, matematik ve Fen bilgisi katsayıları 4; T.C inkilap tarihi ve Atatürkçülük, yabancı dil ve din kültürü ve ahlak bilgisi katsayıları 2 olacaktır.
 • Sınavlar 09.00, 10.30 ve 12.00 da başlayacak.
 • Yurtdışında Bakanlığı bağlı olmayan okullar hariç, ortak sınavlara katılamayan öğrencilerin bilgileri okul müdürlüğü tarafından sınav günü bitiminde e-okul sistemine işlenecek. Ortak sınavlara katılamayan diğer öğrenciler, mazeret durumunu gösteren belgeleri ile mazeret sınavına girme taleplerini ortaksinav@meb.gov.tr e-posta adresine, en geç ortak sınavlar tamamlandıktan bir gün sonra gönderecek.
 • Geç kalmada ek süre tanınmayacak
 • Öğrenciler, sınav salonlarına, saat fonksiyonu dışında özellikleri bulunan saat, sözlük, hesap cetveli, hesap makinesi, çağrı cihazı, cep telefonu, telsiz, radyo gibi iletişim araçları ile her türlü bilgisayar özelliği bulunan cihazlar bulunmaksızın sınava alınacak. Bunları bulundurduğu belirlenen öğrencinin sınavı, sınav kurallarının ihlali gerekçesiyle tutanakla geçersiz sayılacak.
 • Öğrenciler, sınıf öğrenci yoklama listesinde belirtilen sınıf ve sıra numarasında oturacak. Gerektiğinde öğrencinin yerini değiştirme yetkisi sınıflarda bulunan öğretmenlere ait olacak.
 • Sınav bitiminden önce gelen tüm öğrenciler sınava alınacak, sınav bitmeden öğrenciler sınıflarından çıkmayacak. Geç gelen öğrencilere ek süre verilmeyecek.
 • ortaksinav

Türkçe Sınavı 28 Kasım 2013 tarihinde saat 09.00′ da başlayacak.

Matematik Sınavı 28 Kasım 2013 tarihinde saat 10.30′ da başlayacak.

Din Kültürü ve Ahlak Bilgisi Sınavı 28 Kasım 2013 tarihinde saat 12.00′ de başlayacak.

Fen ve Teknoloji Sınavı 29 Kasım 2013 tarihinde saat 09.00′ da başlayacak. 

T.C. İnkılâp Tarihi ve  Atatürkçülük Sınavı 29 Kasım 2013 tarihinde saat 10.30′ da başlayacak.

Yabancı Dil Sınavı 29 Kasım 2013 tarihinde saat 12.00 da başlayacak.

VN:F [1.9.22_1171]
Rating: 0.0/10 (0 votes cast)
VN:F [1.9.22_1171]
Rating: 0 (from 0 votes)

Bir önceki yazımız olan Sorularla Yeni SBS Sistemi Eylül 2013 başlıklı makalemizde , okul ve SBS hakkında bilgiler verilmektedir.


Etiketler:, ,
Yazar Hakkında:

Ege Üniversitesi Eğitim Bilimleri Bölümü Psikolojik Danışmanlık ve Rehberlik Ana Bilim Dalından 2009 yılında mezun oldu. İstanbul,Şırnak ve Düzce'de öğretmenlik yaptı. Hala Düzce'de ilkokul öğretmeni olarak çalışıyor.

Tüm ev dekoru fırsatları için tıklayın !

Benzer Konular

 • PYBS Tercihler ne zaman başlıyor? Önceki Yıllara ait PYBS taban puanlar
  PYBS Tercihler ne zaman başlıyor? Önceki Yıllara ait PYBS taban puanlar

  2014 PYBS Parasız yatılılık ve bursluluk tercihleri başlıyor. Parasız yatılılık ve bursluluk hakkından yararlanmak için sınava giren öğrenciler , 06 – 15 Ağustos 2014 tarihleri arasında okul müdürlüklerine başvurarak tercihlerini ...

 • 2014 KPSS Ortaöğretim/Ön Lisans/Din Hizmetleri Sınavı Başvuruları başlıyor
  2014 KPSS Ortaöğretim/Ön Lisans/Din Hizmetleri Sınavı Başvuruları başlıyor

  DUYURU (26 Haziran 2014) 2014 Kamu Personel Seçme Sınavı (KPSS)Ortaöğretim/Ön Lisans ve 2014 Din Hizmetleri Alan Bilgisi Testi (DHBT-Ortaöğretim/Ön Lisans): Başvurular 2014 Kamu Personel Seçme Sınavı (KPSS-Ortaöğretim/Ön Lisans), ön lisans düzeyinde 27 Eylül 2014 tarihinde, ...

 • TEOG puanları açıklanma tarihi ve Liselere Yerleştirme Takvimi
  TEOG puanları açıklanma tarihi ve Liselere Yerleştirme Takvimi

  MEB, liselere yerleştirme ile ilgili önemli açıklamalarda bulundu. Liselere Yerleştirme İşlemleri şu şekilde olacak. Öğrenciler tercihlerini A ve B grubu olmak üzere iki başlıkta sıralayacak. A grubu tercihlerinde okul seçecek ...

 • Okulların Hizmet Puanları Güncellendi
  Okulların Hizmet Puanları Güncellendi

  MEB, il dışı tayinler gerçekleşmeden önce Okulların Hizmet Puanlarını Güncelledi. İL dışı tayinlerle birlikte zorunlu çalışma yükümlüsü öğretmenler de yer değiştirme isteğinde bulunacakları için, MEB okulların hizmet puanını güncelledi. Tebliğler ...

 • İstanbul Rehberlik ve Araştırma Merkezleri(RAM) İletişim Bilgileri(2014)
  İstanbul Rehberlik ve Araştırma Merkezleri(RAM) İletişim Bilgileri(2014)

   İstanbul Rehberlik ve Araştırma Merkezleri İletişim Bilgileri(GÜNCEL) İstanbul Rehberlik ve Araştırma Merkezleri Telefon Fax İSTANBUL – ARNAVUTKÖY – Arnavutköy Rehberlik Ve Araştırma Merkezi 02125979630 02125978705 İSTANBUL – ATAŞEHİR – Ataşehir ...

Sizde Yorum yapın