istanbulpdr
facebook'a ekle twitter'a ekle myspace'e ekle friendfeed'e ekle google bookmark'a ekle msn ekle rss abone ol

Ortaöğretime Geçiş Sistemi 1. Sınav Bilinmesi Gerekenler

Ortaöğretime Geçiş Sistemi 1. Bilgileri

Ortaöğretime Geçiş Sisteminin değişmesi ile birlikte yapılacak ilk sınav için 8. Sınıf öğrencileri 28-29 Kasım 2013 tarihinde kalem başına geçecek. 2 gün boyunca sınava girecek öğrencileri toplamda 120 çoktan seçmeli soru bekliyor.

 • Her ders için 40 dakikalık süre verilecek
 • Sınavda A ve B kitapçığı olmak üzere iki tür kitapçık kullanacak.
 • Türkçe, matematik ve Fen bilgisi katsayıları 4; T.C inkilap tarihi ve Atatürkçülük, yabancı dil ve din kültürü ve ahlak bilgisi katsayıları 2 olacaktır.
 • Sınavlar 09.00, 10.30 ve 12.00 da başlayacak.
 • Yurtdışında Bakanlığı bağlı olmayan okullar hariç, ortak sınavlara katılamayan öğrencilerin bilgileri okul müdürlüğü tarafından sınav günü bitiminde e-okul sistemine işlenecek. Ortak sınavlara katılamayan diğer öğrenciler, mazeret durumunu gösteren belgeleri ile mazeret sınavına girme taleplerini ortaksinav@meb.gov.tr e-posta adresine, en geç ortak sınavlar tamamlandıktan bir gün sonra gönderecek.
 • Geç kalmada ek süre tanınmayacak
 • Öğrenciler, sınav salonlarına, saat fonksiyonu dışında özellikleri bulunan saat, sözlük, hesap cetveli, hesap makinesi, çağrı cihazı, cep telefonu, telsiz, radyo gibi iletişim araçları ile her türlü bilgisayar özelliği bulunan cihazlar bulunmaksızın sınava alınacak. Bunları bulundurduğu belirlenen öğrencinin sınavı, sınav kurallarının ihlali gerekçesiyle tutanakla geçersiz sayılacak.
 • Öğrenciler, sınıf öğrenci yoklama listesinde belirtilen sınıf ve sıra numarasında oturacak. Gerektiğinde öğrencinin yerini değiştirme yetkisi sınıflarda bulunan öğretmenlere ait olacak.
 • Sınav bitiminden önce gelen tüm öğrenciler sınava alınacak, sınav bitmeden öğrenciler sınıflarından çıkmayacak. Geç gelen öğrencilere ek süre verilmeyecek.
 • ortaksinav

Türkçe Sınavı 28 Kasım 2013 tarihinde saat 09.00′ da başlayacak.

Matematik Sınavı 28 Kasım 2013 tarihinde saat 10.30′ da başlayacak.

Din Kültürü ve Ahlak Bilgisi Sınavı 28 Kasım 2013 tarihinde saat 12.00′ de başlayacak.

Fen ve Teknoloji Sınavı 29 Kasım 2013 tarihinde saat 09.00′ da başlayacak. 

T.C. İnkılâp Tarihi ve  Atatürkçülük Sınavı 29 Kasım 2013 tarihinde saat 10.30′ da başlayacak.

Yabancı Dil Sınavı 29 Kasım 2013 tarihinde saat 12.00 da başlayacak.

VN:F [1.9.22_1171]
Rating: 0.0/10 (0 votes cast)
VN:F [1.9.22_1171]
Rating: 0 (from 0 votes)

Bir önceki yazımız olan Sorularla Yeni SBS Sistemi Eylül 2013 başlıklı makalemizde , okul ve SBS hakkında bilgiler verilmektedir.


Etiketler:, ,
Yazar Hakkında:

Ege Üniversitesi Eğitim Bilimleri Bölümü Psikolojik Danışmanlık ve Rehberlik Ana Bilim Dalından 2009 yılında mezun oldu. İstanbul,Şırnak ve Düzce'de öğretmenlik yaptı. Hala Düzce'de ilkokul öğretmeni olarak çalışıyor.

Tüm ev dekoru fırsatları için tıklayın !

Benzer Konular

 • 28-29 Nisan TEOG sınavı için Önemli Bilgiler-Tavsiyeler
  28-29 Nisan TEOG sınavı için Önemli Bilgiler-Tavsiyeler

  28-29 Nisan TEOG sınavı için Önemli Bilgiler-Tavsiyeler 28-29 Nisan 2014 Temel eğitimden Ortaöğretime Geçiş yani TEOG sınavı için maddeler halinde dikkat edilmesi gereken noktalar şunlardır. Fen ve Teknoloji dersi için ...

 • 28-29 Nisan TEOG sınavı Matematik soru örnekleri
  28-29 Nisan TEOG sınavı Matematik soru örnekleri

    28-29 Nisan TEOG sınavı matematik soru örnekleri için aşağıdaki linke tıklayıp dosyayı indirebilirsiniz. 28-29 Nisan TEOG Sınavı Matematik Soru Örnekleri Bir önceki yazımız olan Sınav Kaygısı Nasıl Yenilir? başlıklı ...

 • 28-29 Nisan TEOG Sınavı İnkilap Tarihi Soru Örnekleri
  28-29 Nisan TEOG Sınavı İnkilap Tarihi Soru Örnekleri

  28-29 Nisan TEOG Sınavı İnkilap Tarihi Soru Örnekleri 1.Çağdaşlaşma; Milletin refah ve bolluk içerisinde yaşamasını sağlamak toplumu geliştirmektir. Her alanda çağa ayak uydurmaktır. Buna göre aşağıdakilerden hangisi çağdaşlaşmaya bir örnek ...

 • Öğretmenlik Alan Bilgisi Testi Soru Dağılımları ve Örnek Sorular
  Öğretmenlik Alan Bilgisi Testi Soru Dağılımları ve Örnek Sorular

  ÖSYM öğretmenlik alan bilgisi Testi soru dağılımlarını ve örnek soruları yayınladı. Aşağıdaki linkten ÖABT örnek sorulara ve Soru dağılımlarına ulaşabilirsiniz. ÖABT Örnek Sorular ve Soru Dağılımları Bir önceki yazımız olan ...

 • Boş Zamanları Değerlendirme Anketi
  Boş Zamanları Değerlendirme Anketi

  BOŞ ZAMANLARI DEĞERLENDİRME ANKETİ KULLANIŞ AMACI : Bu anket öğrencilerin boş zamanlarını nasıl değerlendirdiklerini belirlemek amacıyla hazırlanmıştır . aynı uğraş ve hobileri paylaşan öğrencileri gruplamada, paylaşma ve beraberlik duygusunu geliştirmede ...

Sizde Yorum yapın